Esenler Belediye Meclisi’nde Kadınlar Günü özel oturumu

Esenler Belediyesi Mart ayı meclis toplantısının ilk oturumu, 5 Mart 2018 Pazartesi günü bir sürprize sahne oldu. Meclis Başkanı Murat Gülkıran, 8 Mart Dünya Kadınlar gününü nedeniyle AK Parti meclis üyeleri ile aynı sıralarda oturdu. AK Parti meclis üyesi Çiğdem Öz, oturumunu yönetmek üzere başkanlık koltuğuna oturdu.

Esenler Belediye Meclisi Mart ayı 2. oturumu 9 Mart 2018’de açılacağı için Meclis grup başkanları 8 Mart Dünya Kadınlar gününü için söz aldılar. Gündem dışı söz alan CHP Grup Başkanı Mustafa Usta ve AK Parti Grup Başkanı Osman Gökçebaş, gurupları adına 8 Mart Dünya Kadınlar gününü kutladılar.

Oturumda ilk konuşmayı yapan CHP Grup Başkanı Mustafa Usta ”Kadınların bu ülkede özgürce yaşayabileceği, sen kadınsın, okuyamazsın, çalışamazsın, üretemezsin, susmak zorundasın lafını duymayacağı, gencecik kızlarımızın tecavüze uğramadığı, katledilmediği, kadın – erkek eşitliğinin sözde değil icraatta olacağı, kadının anne ve bu dünyada en değerli varlık olduğunu herkesin idrak edeceği bir 8 Mart dünya emekçi kadınlar günümüz kutlu olsun” dedi.

Usta’nın konuşmasından sonra söz alan AK Parti Grup Başkanı Osman Gökçebaş, “AK Parti grubu olarak sayın CHP meclis üyesinin görüşlerine katılıyoruz. Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de kadınlarımız; kimi zorluklar yaşıyor, fırsat eşitsizlikleri ve ayrımcılıkla karşı karşıya kalabiliyor. Bu sorunların aşılması için hep birlikte ortak bir duruş geliştirmeli ve birbirimizin hakkına, hukukuna, özgürlüklerine sahip çıkmalıyız. Bu vesile ile 8 Mart Dünya Kadınlar gününü AK Parti grubu adına kutluyorum” dedi.

Gündem dışı konuşmaların ardından meclis oturumunu yöneten Çiğdem Öz, gündem maddelerini okudu, Teklif maddelerine yeni teklifler yeni teklifler oy birliği ile eklenip tekrar görüşmeye açıldı. Üyelerin teklif maddeleri üzerinde görüş belirtmemeleri sebebiyle maddeler oy birliği ile kabul edilerek meclisten geçti.