İkinci Bahar’da sağlık taraması yapıldı

Esenler Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, ilçede yaşayan yaşlıların huzurlu ve sağlıklı bir şekilde yaşayabilmesi için hizmetlerini aralıksız sürdürüyor ve bu kapsamda periyodik aralıklarla düzenli olarak yaşlılara özel sağlık taraması yapıyor.

ŞİKAYETLERİ ALINDI, KONTROLLERİ YAPILDI

İkinci Bahar Kıraathanesi’ne üye olan yaşlıların tansiyon ve kan şekeri ölçümleri, Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından yapıldı. Sağlık İşleri Müdürü Dr. Mustafa Uzun, yaşlılarla birebir ilgilenerek bir şikayetleri olup olmadığını sordu. Ölçülen değerler, yaşlıların tansiyon ve kan şekerlerini takip edebilmeleri için bilgi kartlarına yazıldı. Tansiyon ve kan şekeri yüksek olan yaşlılara, neler yapmaları ve beslenmelerine ne şekilde dikkat etmeleri gerektiği anlatıldı. Yaşlıların ayrıca solunumlarına da bakıldı. Gerek görülen hastalar ise hastanelere yönlendirildi.

SOHBET DE VAR, İKRAM DA

İşletme Müdürü Yavuz Eres de muayeneleri yapılan İkinci Bahar Kıraathanesi üyelerine sıcak çorba ikram etti. İkinci baharlarını yaşayan üyeler hep birlikte sohbet edip kıraathanenin bahçesinde güneşli havanın keyfini çıkardılar.