AB ve Türk Kızılay’ından Esenler’deki Suriyeliler’e yardım

Türk Kızılayı Esenler Şubesi ve Suriye Türkmen Meclisi Yardım Derneği Esenler temsilciliği, Avrupa Birliği’nin Suriye krizine yönelik vaad ettiği fonların aktarımı kapsamında gelen yardım kolilerini, Esenler’de yaşayan Suriyeli vatandaşlara dağıttı.

Avrupa Birliği ile Türk Kızılayı arasında yapılan “Yabancılara Yönelik Sosyal Uyum Yardımı Programı” çerçevesinde binlerce sığınmacının ihtiyaçları giderilerek sosyal hayata entegrasyonları kapsamında yardım yapılmaya devam ediliyor.

Bu anlamda Türk Kızılayı Esenler Şubesi’ne gelen 100 adet yardım kolisinden 70’i Suriyeli muhtaçlara verilmek üzere Suriye Türkmen Meclisi Yardım Derneği Esenler temsilciliğine teslim edilirken, 30’u da Türk Kızılayı Esenler Şubesi tarafından beş mahalle muhtarına teslim edildi.

Suriye Türkmen Meclisi Yardım Derneği’nin binasında gerçekleşen dağıtım töreninde Esenler Kaymakamı Hulusi Şahin, Türk Kızılayı Esenler Şubesi üyeleri, ESDEF Başkanı Mustafa Kaplan, Muhtar Mehmet Doğan, Dernek Başkanı Halit Karkin ve yardımda bulunulan Suriyeli vatandaşlar katıldı.

Yardım kolilerinin dağıtım töreninde bir konuşma yapan Esenler Kaymakamı Hulusi Şahin “Avrupa Birliği ve Türk Kızılayı’nın Suriyelilere yaptıkları insani yardımı son derece değerli buluyorum. Başta Kızılay Şube Başkanı Lütfü Kahveci olmak üzere muhtarlarımıza, Suriye Türkmen Meclisi Dernek Başkanı Halit Karkin’e ve bağışta bulunanlara teşekkür ediyorum.” dedi.

Türk Kızılayı Esenler Şube Başkanı Lütfü Kahveci, “Kızılay olarak hayırseverlerimizin desteğiyle Suriyeli kardeşlerimizin her türlü ihtiyacını karşılamaya çalışıyoruz. Bu yardımı yapan Avrupa Birliği ve Türk Kızılay’ına teşekkür ediyorum” dedi.