Başkan Göksu’ya kaldırım tepkisi

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, cuma namazı için gittiği Hacı Ahmet Camii’nden çıkışında vatandaşların kaldırım tepkisi ve 544 parsel sahiplerinin sert tepkileri ile karşılaştı. Tepkiler üzerine Başkan Göksu, Karaosmanoğlu Caddesi’ndeki kaldırımların daraltılması emrini verirken, 544 parsel sahiplerine de “Ben vicdanen rahatım, sizi kandırmadım” cevabını verdi.

Her cuma sonrası vatandaşlar ile sohbetlerine devam eden Esenler Belediye Başkanı Göksu, geçtiğimiz günlerde cuma sonrasında Turgut Reis Mahallesi’ndeki Hacı Ahmet Camii’nde vatandaşlarla buluştu.

Namaz sonrası cami cemaati ile sohbet eden Başkan Göksu’ya zaman zaman vatandaşlar ”Bu yol ve caddeler sizin başınızı yiyecek” diyerek tepki gösterdi.

Bu tepkiler üzerine Başkan Göksu, Fen İşleri Müdürü Kenan Taşlıova’ya dönerek, en kısa zamanda Karaosmanoğlu Caddesi’nin çift taraflı olarak birer metre daraltılması talimatını verdi. Verilen bu talimat üzerine vatandaşlar Başkan Göksu’ya alkışlarla teşekkür etti.

544 PARSEL SAHİPLERİ TEPKİLİ

Başkan Göksu’nun vatandaşlarla sohbeti esnasında sürekli tartışmalar ile gündemden düşmeyen 544 parsel de (Ömür İstanbul) konuşuldu.

Hak sahipleri ellerinde getirdikleri projeleri Başkan Göksu’ya göstererek ”Siz bize bu şekilde proje gösterip imzalattınız ama şu an yapılan proje çok farklı, bizi kandırdınız, size hakkımızı helal etmiyoruz” diyerek tepki gösterdiler.

Bu tepkiler üzerine Belediye Başkanı Göksu, ”Sizin 50 Bin TL’lik evinize 500 bin TL’lik daire verdik, benim içim ve vicdanım rahat” diyerek programa son verdi.