CHP’liler, CHP’li Gazete Esenler’in dağıtımını engellemek istedi

Esenler’de kendi imkanlarıyla çıkan ve yerel basının önde gelen medya kuruluşlarında biri olan Gazete Esenler’in dağıtımı, kendini bilmez bazı CHP’liler tarafından engellenrmek istendi.

Kardeş medya kuruluşu Gazete Esenler’in yetkililerinden aldığımız bilgiye göre, gazetenin gönüllü dağıtıcısı Sercan Güzel, dağıtım sırasında, Esenler CHP İlçe teşkilatına kayıtlı üyelerin saldırısına ve engellemesine maruz kaldı. Gazete Esenler’in yöneticileri, saldırı ve gazetenin dağıtımının engellenme olayının Esenler Volkan Karatepe Meydanı’nda gerçekleştiğini belirterek, “Gazetemizin gönüllü dağıtıcısı Sercan Güzel, son sayımızı halka ulaştırmak için gittiği Volkan Karatepe Meydanı’nda yanına gelen ve CHP İlçe yöneticilerinden birinin akrabası olduğunu öğrendiğimiz bir şahıs ve arkadaşları tarafından, sen bu gazeteyi burada dağıtamazsın, diyerek tehdit edildi.” dediler.

Kendilerini CHP’li sayanların basın özgürlüğüne daha hassas davranmalarını beklediklerini, CHP’li saldırganların bırakın basın özgürlüğünü, bireyin özgürlüğünü bile kabullenemediklerini ifade eden Gazete Esenler yetkilileri şunları söylediler:
“Gazetemizin son sayısında çıkan bir haberden rahatsız olanların varlığını hissediyoruz. Ancak isteyen istediği kadar rahatsız olsun, biz bildiğimiz doğruları yazacağız. Bu saldırılar biz basın emekçilerini yıldıramaz, korkutamaz. Ağababaları bile devreye girse, kim nerede ne yanlış yaparsa yazacağız. Çünkü biz bu ülkeye aidiz. Bu ülkenin ve halkımızın çıkarları uğruna, bedeli ne olursa olsun, ödemeye hazırız.
Bu kendini bilmezlere gerekli hesabı sormayan ve bu çirkin olayı savunan CHP Esenler İlçe Başkanı’na, yöneticilerine ve bazı meclis üyelerine “Kendinize gelin, özgür basın susturulamaz, sizden ne korkuyoruz, ne de sizin gibi zavallılara pabuç bırakırız” diyerek söylediğimiz yeterli olsa gerek. Biz CHP düşmanı ve vatan haini değiliz, sizden daha çok CHP’liyiz. Gazete Esenler’i susturamazsınız.”