‘Veremle savaş’ta birinci olanlara çeyrek altın ödülü

Türkiye Ulusal Verem Savaş Dernekleri Federasyonu, Türkiye genelinde okullar arası şiir, resim, kompozisyon dallarında başarı gösteren öğrencileri çeyrek altınla ödüllendirdi. 71. Verem Eğitim ve Propaganda Haftası dolayısıyla Esenler Verem Savaş Derneği’nin öğrenciler arasında düzenlediği veremle savaşla ilgili şiir, resim ve kompozisyon dallarında başarılı olan üç öğrenciye ödülleri Esenler Kaymakamlığı’nda düzenlenen törenle verildi.

Öğrencilere ödüllerinin verilmesi töreninde bir konuşma yapan Esenler Verem Savaş Derneği Başkanı Nevzat Yarar, yarışmalar sırasında kendilerine yardımcı olan tüm ilgililere ve okul yöneticilerine teşekkür etti. Başkan Yarar ayrıca Türkiye genelinde ilk defa bu tür yarışmalarda birincilerin çeyrek altınla ödüllendirilmesi kararı alan Türkiye Ulusal Verem Savaş Dernekleri Federasyonu ile yönetim kurulu arkadaşlarına ayrı ayrı teşekkür etti.

Başkan Yarar’ın verdiği bilgiye göre, Menderes Ortaokulu’ndan Yağmur Yücekaya şiir dalında, Özel Devran Fen Lisesi’nden Ayşe Baver Öztürk kompozisyon dalında, yine Özel Devran Fen Lisesi’nden Berranur Okumuş resim dalında birinci oldular ödüle hak kazandılar. Şampiyonlar ödüllerini ve plaketlerini Esenler Kaymakamı Hulusi Şahin’den aldılar.