Ayar’ın cenazesi siyasileri bir araya getirdi

Esenler Fevzi çakmak Mahallesinde ikamet eden, aslen Trabzon İli Maçka İlçesi doğumlu Ahmet Ayar, cumartesi günü tedavi gördüğü Büyükçekmece’de özel bir Hastane’de 88 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Esenler Cumhuriyet meydanında 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri yapan siyasiler Ayar’ın cenaze namazına katılarak seçim çalışmalarına ara verdiler.

Cenazeye Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu ve meclis üyeleri, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan, İYİ Parti Esenler İlçe Başkanı Necdet Kiracı ve Saadet Partisi Esenlen İlçe Başkanı Tuğrul Yalçınkaya, siyasi partilerin Milletvekili adayları , belediye meclis üyeleri, ve vatandaşlar cenaze namazına katılarak taziyede bulundular.

Esenler’in tanınmış ailelerinden Yılmaz Ayar, Hüseyin Ayar, Turan Ayar, Mehmet Ayar’ın babası olan Ahmet Ayar’ın cenazesi Esenler merkez Camii’nde ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Arnavutköy Haraççı köy mezarlığında toprağa verildi. Cenaze namazı öncesi Ahmet Ayar’ın çocukları taziyeleri kabul etti.

Mehmet Ayar taziye mesajı yayınladı

Haraççı köy mezarlığında taziyeleri kabul eden merhum Ahmet Ayar’ın oğlu Mehmet Ayar, ailesi adına taziye mesajı yayınladı.

Mehmet Ayar,  “Yakalandığı hastalık sonucunda uzun bir süredir tedavi gören sevgili babamı kaybettiğimiz için çok üzgünüz. Bu vefat hadisesinden dolayı cenazeye katılan, çelenk gönderen, evimize gelen, telefonla arayan, mesaj gönderen ve sosyal medya aracılığı ile acımızı paylaşan, siyasi çalışmalarına ara vererek bizlerle olan Siyasi Partilerimizin çok değerli mensuplarına, tüm akraba, dost ve arkadaşlarımıza, tanıdık veya tanımadık tüm kardeşlerimize ailemiz adına teşekkürü bir borç bilirim. Hepiniz sağ olun, var olun” dedi.

Bizlerde 1. HABER olarak, Merhum Ahmet Ayar’a Allah’tan rahmet, kederli Ayar ailesine sabırlar dileriz.