Katil zanlısı güvenlik görevlisi adliyeye sevk edildi

Tuzla’da bir rezidansın inşaatında çıkan kavgada, vardiya amirini ruhsatsız silahla vuran güvenlik görevlisi adliyeye sevk edildi. Katil zanlısının olayın ardından inşaattan kaçma anları ise saniye saniye kameralarına yansıdı.

Tuzla’da bir rezidans inşaatında sabah saat 05.00 sıralarında güvenlik görevlisi olan Numan Y. belinden çıkarttığı silahla, diğer güvenlikçi arkadaşı Dursun Erdem’i vurmuştu. Erdem kaldırıldığı hastanede hayatını kaybederken Numan Y. olay yerinden kaçmıştı.

Olayla ilgili çalışma başlatan Tuzla İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, Numan Y.’yi olaydan yaklaşık 2 saat sonra kullandığı ruhsatsız silahla birlikte Esenler‘de saklandığı adreste gözaltına aldı.

Öte yandan, bu şahısların özel güvenlik olmadığı, danışman adı altında gece bekçiliği yaptıkları belirlendi. Vardiya amiri olduğu öğrenilen Dursun Erdem’in Numan Y.’ye hakaret ettiği, sinirlerine hakim olamayan Numan Y.’nin de Erdem’i vurduğu iddia edildi.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan Numan Y. adliyeye sevk edildi. Katil zanlısının olayın ardından inşaattan kaçma anları ise saniye saniye güvenlik kamerasına yansıdı.