Esenler’de silahlı soygun

Esenler Birlik Mahallesi Mehmet Akif Ersoy caddesi üzerinde silahlı soygun gerçekleştirildi.

Edinilen bilgiye göre olay saat 13.30 civarların da Esenler Birlik Mahallesi Mehmet Akif Ersoy caddesi üzerinde meydana geldi.

Alınan bilgiye göre Bağcılar’da bir bankadan yaklaşık 1.500.000 TL. para çektiği belirtilen vatandaşları takip eden bir başka bordo renkli aracın içinde olan 4 kişi tarafından Esenler Birlik Mahallesi Mehmet Akif Ersoy caddesine kadar sürdü. Yüzleri maskeli ve silahlı 4 kişi Esenler Birlik Mahallesi Mehmet Akif Ersoy caddesi üzerinde kırmızı ışıkta duran aracın önünü kestiler.

İçinde 1.500.000.000 TL olduğu iddia edilen siyah araç ise trafik ışıklarında durduğu sırada silahlı 4 kişi oldukları belirtilen, maskeli soyguncular silahlarına davranarak kapıları kilitli olan aracın kapısını açamayınca camlarına ateş ettiler. Kırılan camların arasından paraları almaya çalışan soyguncular aracın içindeki ailenin direnişi ile karşılaştılar, yapılan büyük direnişe silahla karşılık veren soyguncular araç içinde bulunan karı kocaya 6-7 el ateş ederek, kocayı ayaklarından vurdular ve çantayı alıp Birlik Mahallesi köprüsünden İSTOÇ istikametine doğru kaçtılar.

Bu esnada saldırganlar paranın bir bölümünü yola düşürdüler, paranın büyük bir kısmını çalan soyguncular Bordo renkli bir araç ile olay yerinden uzaklaştılar. Yaralı şahıs ise ambulansla hastaneye gönderildi.

Olay yerine gelen emniyet güçleri inceleme başlattılar.