CHP’li Usta veda etti: Takip edeceğim

Esenler Belediye Meclis’in eylül ayı toplantısının ilk birleşiminde, muhalefete mensup meclis üyeleri gündem dışı söz almamışlar ve gelişen olaylara sesiz kalmışlardı. Bunun üzerine meclisin ikinci birleşiminde bu yöndeki eleştirileri dikkate alan CHP Grup Başkanı Mustafa Usta, tüm konulara değinerek halkın sesi oldu.
Esenler Belediye Meclisi’nin eylül ayı oturumu ikinci birleşimi söz düellosu ile başladı. CHP’li Usta’nın “İnşallah bir daha buralarda olmayacağım, ben yokum, ama olmadığım zamanda bile neler yapıldığını takip edeceğim” diyerek vedalaşması ile bir yerlere mesaj gönderdi.
Esenler Belediye Meclis toplantısının ilk birleşiminde, meclis üyeleri gündem dışı söz almamışlar ve gelişen olaylara sesiz kalmışlardı. Bunun üzerine meclisin ikinci birleşiminde bu yöndeki eleştirileri dikkate alan CHP Grup Başkanı Mustafa Usta, tüm konulara değinerek halkın sesi oldu.
‘BELEDİYEDE TASARRUF ŞART’
CHP Grup Başkanı Mustafa Usta yaptığı konuşmada “Cumartesi Anneleri’ne yapılanı kabullenemiyoruz. Kurban bayramımızı ve 30 Ağustos emperyalizme karşı kazandığımız kurtuluş günümüzü kutluyorum. Cumartesi Anneleri’ne yapılan anlayışsızlığı ise kınıyorum. Anneler haklı olarak kaybolan çocuklarının bulunmasını istiyorlar, bir mezarımız olsun diyorlar. İçişleri Bakanı’nın annelerimize karşı anlayışsız tavırlarını kınıyorum. Ekonomik kriz konusunda devletin tasarruf etmesini ve belediyemizin bu konuda sağlıklı karar almasını diliyorum” dedi.
‘ANNELER İSTİSMAR EDİLİYOR’
AK Parti  Meclis üyesi ve Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Çetinkaya “Mustafa beyin söylediği gibi biz tasarruf konusunda önemli hazırlığımız var, aldığımız kararları önümüzdeki günlerde uygulayacağız. Sayın meclis üyesinin Cumartesi Anneleri konusunda eksik bilgisinin olduğunu görüyorum. Görevim gereği bu gruplarla iki defa muhatap oldum, elbette bir annenin çocuğunu aramasının ne demek olduğunu ve bir annenin çaresizliğini anlamak ve çare olmak her vicdanlı insanın görevidir. Bu anneler ne söylerse söylesinler, haklıdırlar. Ama en nihayetinde bu annelerin duygularını sömüren ve kullanan terörist gruplar var. Bunlar nerede bir hak arama veya mağduriyet varsa, bu mekanları, bu mağduriyetleri kullanmak üzere, o olayların gölgesinde harekete geçiyorlar” dedi.
‘BEN YOKUM AMA TAKİP EDECEĞİM’
Daha sonra söz alan Meclis Başkanı Murat Gülkıran, “Ömer başkanın söyledikleri doğru, burada yereli konuşmamız lazım. 4,5 yıl bu meclisi idare eden birisi olarak her şeyin tadında kalmasını istiyorum. Mustafa bey bizlere çok şey hatırlattı, bir daha ki dönem burada olursanız bu konuları gündeme getirir ve bizlere inşallah hatırlatırsınız” dedi.
Usta ise “İnşallah… Bir daha buralarda olmayacağım, ben yokum, ama olmadığım zamanda bile neler yapıldığını dışarı da kalsam bile neler yapıldığını takip edeceğim” dedi.