Göksu, Huzur Toplantısı’nda, gazetecileri suçladı

Esenler İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün düzenlediği 2018 yılı Huzur Toplantısı’nda Esenler’in nüfusa göre, suç ve suç işleme oranında İstanbul’un en huzurlu ve güvenli ilçelerinden birisi olduğu açıklandı. 

Esenler İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından halk ile polis arasındaki ilişkileri geliştirmek ve vatandaşların sıkıntılarını dinleyip çözmek amacıyla düzenlenen 2018 yılı Huzur Toplantısı, Esenler Kaymakamlığı Konferans Salonu’nda yapıldı. Toplantıya; Esenler Kaymamı Hulusi Şahin, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Esenler İlçe Emniyet Müdürü Hakan Bolat, Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Ercan, belediye başkan yardımcıları, okul müdürleri, muhtarlar, din görevlileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

HALKIMIZIN HUZURU İÇİN ÇALIŞACAĞIZ

Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasının ardından başlayan toplantıda açılış konuşması yapan Esenler Emniyet Müdürü Hakan Bolat, “Suç ve suç işleme oranında Esenler, nüfusunun yoğunluğuna rağmen 27. sırada. Aldığımız şikayetler ve yaptığımız uygulamalar ile elimizden geldiği kadar halkımızın huzuru için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

ESENLER’DEKİ DEĞİŞİM BAŞARININ ADIDIR

Bolat’ın ardından konuşan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu ise “2009 yılında İstanbul’da suç ve suç işleme oranında Esenler ilk üçteydi. Bugün istatistiklere baktığımızda sonlardayız. Tabi bu Esenler için çok önemli bir değişim ve başarının adıdır. Biz belediye olarak suçun sadece polisiye tedbirlerle önleneceğini düşünenlerden değiliz. Biz biliyoruz ki bunun sosyolojik, ekonomik ve hukuki boyutları var. Emniyet kendi üzerine düşeni hakikaten yapıyor. Biz emniyetimizin taleplerini elimizden geldiği kadar yerine getirmeye çalışıyoruz. Bütün mesele insanın kendisini yaşadığı şehirde güvende hissetmesidir” şeklinde konuştu.

GÖKSU GAZETECİLERİ SUÇLADI

Göksu, “Yerel Basın mensuplarına da laf atarak bizim yerel gazeteciler manşetlik birşey bulamadılar. Mesela durumumuz çok kötü söyleseydik arkadaşlar hemen manşet atarlardı, durumumuz çok kötü diye muhtemelen şimdi manşet atmayacaklar. Çünkü haber değeri yok diye oysa  gazeteci de bu şehrin bir parçası, oturanda bir parçası, yönetende bir parçası, bu şehre hizmet edende bir parçası ise hep beraber birşeyler üretebilirsek netice alabiliriz” dedi.

SAKİN VE HUZURLU ŞEHİR

Esenler Kaymakamı Hulusi Şahin ise özetle şunları söyledi: “Esenler’in çok güzel bir mottosu var; ‘Huzur ve Umut Şehri!’ diye. Esenler nüfusu itibariyle İstanbul’un en yoğun 11. ilçesi. Nüfusumuz ile asayiş olayları oranında lehimize ciddi bir mesafe var. Bu durum, buranın çok sakin ve huzurlu bir şehir olduğunu gösterir. Diğer ilçelere baktığınızda nüfus sıralamaları ile asayiş olayı sıralamaları da ya aynı ya çok yakın. Esenler’de ise büyük bir fark var. Burada bir başarı öyküsü var. Hep birlikte çok çalışıp şehrimizin huzurlu halini devam ettirmemiz lazım.” diye belirtti.

Toplantı, katılımcıların soru, istek ve dileklerinin alınmasının ardından sona erdi.