Esenler CHP bir bir eriyor

CHP Esenler eski kadın kolları Başkanı Aysel Gülden partisinden istifa etti. İstifa dilekçesini ilçe başkanına sunan Gülden sitem dolu sözlerle açıklamalar da bulundu.

Ailece CHP’li olduklarını ve CHP’nin iktidar olması için hiçbir fedakarlıktan kaçınmadıklarını belirten Gülden, parti içinde yaşanan olumsuzluklara ve yapılan haksızlıklara rağmen canını bile vermeyi göze aldığı partisinden üzülerek istifa ettiğini belirtti.

Gülden, “CHP için en yüce değer şiarıyla çalıştım ama emeği yok sayanların insana değer vermeyenlerin dinsel ve mezhepsel ayrımcılık yapanların kadrolaştığı bir oluşumda daha fazla durmam kendimi inkar etmek olurdu. Bu anlayıştaki kadrolarla bir arada duramam, bu kadrolar bırakın partimizi iktidar yapmayı partimize en büyük zararı vermektedirler. Gecemi gündüzüme katarak çalıştım yeri geldi eşimi, işimi, aşımı ve sağlığımı partimin uğruna ihmal ettim. Hiçbir maddi ve manevi beklentim olmadı, tek beklentim partimin iktidar olması çocuklarımızın yarınları ve ülkemin bekasıydı”

PARTİLİ ARKADAŞLARIMA HAKSIZLIK YAPILDI

Gülden, “Yoldaşlarım Belediye Meclis Üyesi İnşaat Mühendisi Mustafa Usta’ya gazeteci Hasan Gürsoy’a hiçbir partilimin kabullenemeyeceği büyük haksızlık yapıldı. Eski ilçe başkan yardımcım aynı zamanda birlikte birçok eylem yaptığım, her platformda partimizi iktidar yapmak için mücadele verdiğimiz ve bu uğurda birçok bedeller ödediğimiz, gazeteci Hüseyin Koç‘a ve diğer arkadaşlarıma yapılan haksızlık, adaletsizlik benim istifa etmemin en büyük nedenlerinden biridir.

Bu yoldaşlarım kadar emek vermeyenler yargısız infaz yaparak, ahbap çavuş ilişkisiyle kumpas kurarak bu arkadaşların emeklerini yok saymalarını hiçbir ideoloji ve ilkeyle bağdaştıramadım. Kendilerine yapılan haksızlık aslında tüm parti emekçilerimize ve emeğimize yapılmıştır. AK Partili belediyenin yanlış uygulamasını mahkemeye taşıyarak ve mahkemeye taşıdıkları davayı kazanmalarına rağmen partimizin yetkililerinin ödüllendirmesi yerine bu arkadaşlarımı, yoldaşlarımı cezalandırma yoluna gitmeleri bardağı taşıran son damla olmuştur. Tüm bu olumsuz ve haksızlıklar bizleri çok sevdiğim ilke ve ideolojisine inandığım ve alan çalışmasında beyin kanaması geçirdiğim partimden istifa etmemin bir başka nedenidir” dedi.

AYSEL GÜLDEN’İN İSTİFA DİLEKÇESİ