RİDEF Danışma Kurulu Toplantısı Esenler’de yapıldı

Rize Dernekler Federasyonu’nun (RİDEF) Esenler Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlediği Danışma İcra Kurulu ve Proje sunumu toplantısı yaptı.

Toplantıya Rizeli eski  TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Rize ValisiKemal Çeber, eski Milletvekili ve Beyoğlu eski belediye başkanı Nusret Bayraktar, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, MHP İstanbul İl Başkanı, Esenler Rizeliler Dernek Başkanı Süleyman Kahveci, Esenler Belediyesi İmar Komisyonu Başkanı ve Meclis Üyesi Orhan Oğuz Türk, Rizeli İş adamları, RİDEF Danışma İcra Kurulu Üyeleri RİDEF Kadın kolları, RİDEF Gençlik kolları, Esenler Rizeliler dernek yöneticileri ve yerel Basın mensupları katıldılar.

Toplantının açılış konuşmasını RİDEF Genel Başkanı Recep Albayrak yaptı. Albayrak, bugüne kadar yaptıkları faaliyetleri anlattı, bugünden sonra da yapacakları projelerden bahsetti. Konuşmasının sonunda toplantıya ev sahipliği yapan Esenler Belediye Başkanı Göksu’ya teşekkür ederek herkesi sevgiyle ve saygıyla selamladı.

GÖKSU ÇALIŞIYOR-MUHALEFET UYUYOR
Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “Özellikle yöresel derneklerin böylesine kültür ve sosyal içerikli projelerle ilgileniyor olması, aslında bizim içinde sosyolojik açısından çok önemlidir” dedi. Esenler’de derneklere verdiği önemi anlattı konuşmasında dernekler yönünden İstanbul’un en fazla derneği olan ilçesinin Esenler olduğunu söyledi.