Esenler’de Yıldızı Parlayan Spor Kulübü: 15 Temmuz

Esenler’de 7’den 70’e sağlıklı yaşam için vatandaşlara hizmet veren 15 Temmuz Gençlik ve Spor Kulübünün faaliyetleri hakkında antrenör Murat Tekir ile görüştük.

Antrenör Murat Tekir, Kulübün 2016 yılında kurulduğunu 3 senede 4 tane milli sporcu 8 tane Türkiye şampiyonu sayısız İstanbul şampiyonu çıkardıklarını, Kyokushin Karate, Wushu, Kick Boks, Muay Thai, Karate derslerinin yanı sıra kilo alma, kilo verme ve birebir özel dersler de dahil 35 öğrenci ile birlikte şampiyonalara hazırlandıklıklarını Milli sporcularının hedeflerinin Avrupa ve Dünya şampiyonu olduğunu söyledi.

Aile ortamında düzenli, disiplinli bir ortamda küçük çocuklarımızın spordaki başarıları birebir derslerine de yansımakta ve daha faydalı hale gelmektedir, antremanda atmış oldukları stres vücutlarının zinde kalmasına daha enerjik oluyor belirtti. Kulüpte bayan ve erkeklerin ayrı salonlarda ders gördüklerini bayanlara bayan hocalar tarafından ders verildiğini belirterek, 7 yaşından, 70 yaşına kadar öğrencilerinin olduğunu ve bu sporu herkesin yapabileceğini ifade etti.

AMAÇ SAĞLIKLI NESİLLER YETİŞTİRMEK

Antrenör Murat Tekir, “Yedi yaşından tutun da ileri yaş seviyesinde değişik kategorilerde kız ve erkek öğrencilerimle bu sporu yapıyoruz. Birçok başarılarımız var, şampiyonluk kazanan çocuklarımla gurur duyuyorum. En büyük gururum ve başarım ise topluma sağlıklı ve temiz, ahlaklı, saygın bireyler yetiştirmektir. Şayet bunu başarabilmişsem ben buna başarı derim. Bakınız, toplumumuz kirletiliyor, gençlerimiz hastalık dersiniz, uyuşturucu mu dersiniz, madde bağımlılığı mı dersiniz bir illetin tuzağına düşmüş. Gençlerimiz yok oluyor, değerlerimiz battıkça batıyor. Bizler bu spor salonlarını açarak ve bu salonlara gençlerimizi çekerek, ilgi odağı haline getirerek, her türlü kötülükten kurtarabiliyorsak, işte o zaman mutlu olmalıyız” dedi.

TAPU MÜDÜRÜ FARUK TEKSİN’İ ZİYARET ETTİLER

15 Temmuz Gençlik ve Spor Kulübü antrenörü Murat Tekir ve öğrenciler her zaman yanlarında olan maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen Esenler Tapu Müdürü Faruk Teksin’i ziyaret ederek teşekkür ettiler.

15 Temmuz Gençlik ve Spor Kulubüne İnternet ve Sosyal Medyadan ulaşabileceğiniz adresler:
İnstagram : 15temmuzgencliksporklb
Facebook :15temmuz gençlik ve spor kulübü
İnternet sayfası :esenlerkarate.com