Esenler İlim Yayma Cemiyeti Basınla buluştu!

Esenler İlim Yayma Cemiyetinin yeni yönetim kurulu Yerel Basın ile 15 Temmuz Millet Bahçesi’nde kahvaltılı programda buluştu.

İlim Yayma Cemiyeti Başkanı Sebahattin Yiğit, ”Cemiyetin kurulduğu 11 Ekim 1951 tarihinden itibaren milli ve manevi değerler ışığında hizmetleri sürdüren bir hayır kurumudur. 17 Ekim 1951 tarihinde ilim ve irfan sahibi aydınlık nesillerin yetişebileceği ilk İmam Hatip Okulunu açan, sonraki yıllarda da ülkemiz mili eğitimine 100’ü aşkın İmam Hatip Lisesi kazandıran Cemiyetimiz, gerçekleştirdiği güzel çalışmalar neticesinde Bakanlar Kurulu kararıyla kamu yararına faaliyet gösteren dernek statüsü kazanmıştır. Türkiye’de bugün, Cemiyetimiz bünyesinde binlerce öğrencinin barındığı 178 öğrenci yurdu ve 174 şubemiz bulunmaktadır. Kuruluşundan itibaren ihtiyaç sahibi başarılı öğrencilere burslar vermektedir” dedi.

Yiğit, basın mensuplarına ile karşılıklı fikir alış verişinde bulunulduğu programın çok faydalı olduğunu belirterek bundan sonrada sık sık bir araya gelelim diyerek katılım sağlayan arkadaşlara teşekkür ederim dedi.

Yiğit, 1 Mart 2019 Cuma günü saat 19.00’da Dr. Kadir Topbaş Kültür Merkezi’nde Çanakkale Ruhu 15 Temmuz Şuuru Esenler Gönül Buluşmalarına tüm Esenler halkını davet etti.

Toplantıya 1.HABER Gazetesi Genel yayın yönetmeni ve ESENLER GÜNDEM imtiyaz sahibi Sait Yılmaz, Gazete Esenler imtiyaz sahibi Hasan Gürsoy, 7-24 Haber imtiyaz sahibi Hüseyin Koç, Son Dakika Esenler Haber imtiyaz sahibi Suat Türkoğlu katıldı.

16 Ocak 2019 Tarihinde gerçekleşen kongre sonucunda İlim Yayma Cemiyeti Esenler Şubesi’nin yeni yönetimi şu şekilde oluştu:

İLİM YAYMA CEMİYETİ ESENLER ŞUBESİ 2019 YÖNETİM LİSTESİ

 1. Bayram Ali Çakıroğlu
 2. İlhan Arslan
 3. Orhan Oğuz Türk
 4. Ömer Güneş
 5. Sebahattin Yiğit
 6. Süleyman Arslan
 7. Turgay Gezer

    YEDEK ÜYE LİSTESİ

 1. Ahmet Keklik
 2. Alim Külte
 3. Gülbek Taştan
 4. İsa Eyüpoğlu
 5. Kamuran Karışan
 6. Mustafa Şahin
 7. Yusuf Sap

Esenler’in Sorunlarının ve problemlerinin de konuşulduğu toplantı verimli bir şekilde geçerken, karşılıklı iyi niyet ve temennilerinin ardından hatıra fotoğrafı çekilerek son buldu.