İstanbul’da Ramazan pidesinin fiyatı belli oldu

İstanbul Fırıncılar Odası Başkanı Erdoğan Çetin, Ramazan pidesi fiyatlarını açıkladı. Buna göre İstanbul’da satılacak olan 300 gramlık pide 2,5 lira, 350 gramlık susamlı pide 3,5 liradan satılacak.

2.5 LİRADAN SATILACAK

İstanbul Fırıncılar Odası Başkanı Erdoğan Çetin: “300 gram pide 2.5 lira olarak belirlendi. 350 gram susamlı ve yumurtalı pide ise 3.5 TL’den satılacak.”

KİLOSU 7,2 LİRA

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada geçen yıl kilogram fiyatı 6,66 lira olan ramazan pidesi fiyatının yüzde 8 fiyat artışıyla bu sene için 7,2 lira olarak belirlendiğini bildirmişti.

Ramazan ayı bu yıl 6 Mayıs pazartesi günü başlayacak.

İSTANBUL RAMAZAN PİDESİ FİYATLARI
İstanbul Ramazan pidesi fiyatı ile ilgili açıklama da heyecanla bekleniyor. Geçtiğimiz yıl Ankara ve İstanbul aynı fiyat tarifesini uygulamıştı. İstanbul’da da Ramazan pidesinin 2,50 TL’den satılacağı düşünülüyor.

Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada “2015 ve 2016 yılında pidenin kilogram fiyatı 6 lira olarak uygulanmıştı. Örneğin Ankara’da geçen yıl 250 gram pide 1,5 lira iken, bu ramazanda Ankara’da 300 gram pidenin fiyatı 2 lira olarak belirlenmiştir” dedi.