Esenler, Atışalan’lılar Beceren Ailesi’nin iftarında buluştu

Esenler, Atışalan’ın yerlilerinden Beceren Ailesi, yıllarca bir arada yaşadığı komşularını, akrabalarını, eş ve dostlarını geleneksel iftar yemeğinde buluşturdu.

Köy içi meydanında kurulan iftar masaları doldu taştı, iftara katılanlar okunan Kur’anı Kerim tilavetinden ardından okunan ezanla birlikte iftarlarını açtılar. Birbirleri ile kaynaşan ve hasret gideren Atışalanlılar iftarı veren Beceren ailesine teşekkür ettiler, Allah kabul etsin dediler. İftar sonrası küçükler büyüklerin ellerini öperek Ramazan Bayramını kutladılar.

Başkan Mümin Turan“Bayramımız Barışa ve İnsanlığa Huzur Getirsin”

Atışalanı Köyü Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği eski başkanı Mümin Turan, İftar sonrası yaptığı açıklamada: “Bugün burada hep beraber gönül buluşmasında değerli hemşerilerim ve davetlilerle birlikte olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Müslümanların kendisiyle yüzleştiği, kendisini yenilediği, iç dünyasını tazelediği Ramazan ayının sonuna geldik. Ramazan ayı müminleri değiştirmek ve dönüştürmek üzere gelen rahmet ayı, bereket ayı ve mağfiret ayıdır. Bizi böyle bir aya kavuşturan Rabbimize sonsuz hamdüsenalar olsun. Bu vesile ile önümüzdeki Ramazan Bayramı’nızı kutluyor ve İslam Alemine, özellikle bölgemize birlik, barış ve insanlığa huzur getirmesini Yüce Rabbimden niyaz ederim” dedi.

İftar programına Yerel Basın mensupları Esenler Gündem İnternet Gazetesi İmtiyaz Sahibi Sait Yılmaz, 1. Haber Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ömer Kahveci, Esenler Litros Haber Gazetesi İmtiyaz Sahibi İsmail Danış,7/24Esenler İnternet Gazetesi İmtiyaz Sahibi Hüseyin Koç, Gazete Esenler İmtiyaz Sahibi Hasan Gürsoy, Son Dakika Esenler İnternet Gazetesi İmtiyaz Sahibi Suat Türkoğlu ve Genel Yayın Müdürü Mustafa Kaya katılarak iftar programının takip ettiler.