Esenler Otogarı taşınıyor!..

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Esenler Otogarı’nın hızlı bir şekilde taşınıp dönüşmesini sağladıktan sonra yüksek teknoloji merkezine dönüşeceğini açıkladı.

MEF Üniversitesi’nde Unique Hall’de yapılan mezuniyet töreninde konuşan İmamoğlu, iki oğlunun da MEF okullarında okuduğunu söyledi. AA’da yer alan bir habere göre İmamoğlu gençlerle bir arada bulunmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu anlatarak, 6 ay boyunca yaşadığı stresli ve zor günler içerisinde en büyük ümidin gençler olduğunu belirtti. Toplumdaki bütün fertlerin cesur olması gerektiğini konuşan İmamoğlu, ‘’Bu ülke lehine konuşabilmeli,  asla susmamalı. Susmayan üniversiteler istiyorum.’’ diye ekledi.

Bir Gün Bile Kaybetmeyeceğiz

İstanbul’un dünyanın en nitelikli nüfusunu buraya getiren şehir olması gerektiğini konuşan İmamoğlu, ‘’2019 yılında Cumhuriyetimizin 100. yılına giderken bunları konuşabilmeliydik.’’ diye belirtti. Çokça fırsat ve zaman kaybedilmiş olabileceğin ancak bunun farkında olduğunu söyleyen İmamoğlu, ‘’Bir gün bile kaybetmeyeceğiz. Bu konudaki en büyük teminat da siz kıymetli gençlersiniz.’’ diye konuştu.

Bu kentin insan kaynağı yöneticidir

İstanbul’daki insan kaynağının hazine olduğunu anımsatan İmamoğlu, ‘’Bu kaynağın farkında olan bir yöneticiyim ve bu şehrin her anında sizden faydalanacağımın sözünü veriyorum. Benim akıl ve bilimle işim var. Bilişim vadilerini sizlerle kuracağız.’’ diye aktardı. İmamoğlu, Hem Harem’in hem de Esenler’in şehir dışına taşınacağını işaret ederek Esenler Otogarı’nın şehrin kalbinde ve metro ulaşımı olan bir yere taşıtıp dönüştürüleceğini söyledi.

Türkiye’nin En Büyük Kütüphanesi yapılacak

Saraçhane belediye binasının Türkiye’nin en büyük kütüphanesi yapılacağını konuşan İBB Başkanı, Meclis’e giren her siyasinin kendine çeki düzen vereceğini söyleyerek “Heyecanınızın yüksek olduğunu biliyorum ve asla vazgeçmeyeceğinizi biliyorum. Cumhuriyet’in 100. yılında siz gençler mucizeyi gerçekleştireceksiniz. Her şey çok güzel olacak.” diye konuştu.