Bilinçli Tüketici Noktası’nda Hedef Bilinçli Vatandaş

Küçükçekmece Belediyesi’nin ‘Bilinçli Tüketici Noktası’ adıyla geçtiğimiz yıl hizmete sunduğu Mobil Hizmet Aracı, her gün binlerce vatandaşa ulaşmaya devam ediyor.

Mobil hizmet aracında görevli alanında tam donanımlı belediye personelleri vatandaşların sorun ve beklentilerini dinleyerek, anında geri bildirim yapıyor. “Bu Noktada Çözüm Var” sloganıyla hizmeti vatandaşın ayağına götüren Küçükçekmece Belediyesi, vatandaşların haklarını gözetmesi ve farkındalık yaratmak amacıyla bilinçli tüketici seferberliği başlattı.

VATANDAŞ BİLİNÇLENDİRİLİYOR

Bu kapsamda mobil araçta görevli zabıta ve halkla ilişkiler personeli vatandaşın faydalanabileceği ve hakkı olan hizmetlerle ilgili bilgilendirme yapıyor. Her gün binlerce kişiye ulaşan Mobil Hizmet Aracı’nda vatandaşlara  Küçükçekmece Belediyesi tarafından hazırlanan ‘Bilinçli Tüketici Rehberi’ dağıtılıyor.

“BİZ VATANDAŞIN AYAĞINA GİDELİM İSTEDİK”

Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, vatandaşın beklentilerine cevap vermenin en öncelikli yolunun kaliteli iletişimden geçtiğini ifade ederek, “ Vatandaşımızla gerek iletişim merkezimiz gerek beyaz masa kanalıyla zaten iletişim kuruyorduk. Ancak halkımıza daha kaliteli bir hizmet sunabilmek adına ‘Bilinçli Tüketici Noktası’nı da hayata geçirdik. Biz de vatandaşın ayağına gidip, talep ve beklentilerini dinleyelim istedik. Dolandırıcılığın arttığı ve mobil iletişim çağını yaşadığımız şu zamanda, vatandaşın kendi haklarının farkında olmasını çok önemsiyoruz. Bu kapsamda gerek dağıttığımız bilinçli tüketici rehberi kanalıyla gerek alanında tam donanımlı personelimiz tarafından vatandaşa bilgilendirme yapılıyor. Gezici aracımızda personelimiz ilçe genelinde vatandaşla buluşarak, istek, talep ve şikayetlerini dinliyor. Bu hizmetimizi geliştirerek, Küçükçekmece halkına sunmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Mobil iletişim aracı özellikle ilçede nüfusun yoğunlaştığı hastaneler, okullar, kültür merkezleri, AVM’ler önünde vatandaşla buluşuyor.  Mobil araçta vatandaş da belediyeyle ilgili işlemlerini belediyeye gelmesine gerek kalmadan gerçekleştirebiliyor.