ABD’nin tek hedefi: Erdoğan’dan kurtulmak

ABD, küresel bir güç olarak tüm dünyaya meydan okuyor. Peki neden şimdiye kadar gizli gizli yürütülen emperyalist gücünü resmen ve alenen dünyaya meydan okuyarak gözlerinin içine bakarak söylüyor?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye İhracatçılar Meclis (TİM) tarafından düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmasında, “Türkiye’nin dini azınlıklara yönelik en ufak bir sorunu yoktur. Amerika’da özellikle Evangelist-Siyonist anlayışın bu dayanışmasını ve bu tür bir tehditkâr dil kullanmasını bizim kabul etmemiz mümkün değildir” demişti.

Neden böyle açıklama yapmak zorunda kaldı? Çünkü Amerika, geçmişten günümüze kadar Türkiye’ye hiçbir yatırım yapmadığı gibi hep sömürmüş, istediğini iktidar yapmış, istemediğini iktidardan indirmiş, deyim yerindeyse Türkiye’de at koşturmuş.

Peki ne oldu da Trump yönetimi Papaz Brunson’un serbest bırakılmamasını öne sürerek Adalet ve İçişleri bakanlarına yaptırım yaparak tüm mal varlıklarına el koyuyor?

Çünkü Türkiye, bölgesinde gittikçe güçlenen ve söz sahibi olan bir ülke haline geldi.

Siyonist İsrail, yıllardır Ortadoğu’da Müslümanlara zulüm etmekten hiç geri kalmıyor.

Tabi karşısında Müslümanların tek güvencesi ve sığınacak limanı Türkiye’nin her platformda İsrail’in yaptığı zulümlerin karşısında sözde Müslüman ülkeler gibi sessiz kalmayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan rahatsız oldukları için Siyonistler İsrail’in abisi ABD’yi devreye sokarak Türkiye üzerinde siyasi ve ekonomik krizler çıkartarak Erdoğan’dan kurtulmak istiyorlar.

ABD neden Irak ve Suriye’de bir terör devleti kurarak hem Türkiye’nin Ortadoğu’ya açılan kapısını kapatmak, hem de İsrail’in korkulu rüyası Türkiye ve Başkan Erdoğan’dan kurtulmak için siyasi ve ekonomik yaptırımlarla diz çöktürmek istiyorlar.

Çünkü, Türkiye, üçüncü köprü ve 3. havaalanından Avrupa ve ABD’nin çok büyük endişeleri var.

Esas korkuları Erdoğan’ın Rusya ve Çin ile sıcak ilişkiler kurarak tarihi ‘İpek Yolu’nun faaliyete geçmesinin önünü kesmektir.

Trump, tehditleriyle ve ekonomik baskılarıyla Türkiye’yi dize getirmeye çalışıyor ama şunu bilmiyor: Türkler, baskı ve zulme boyun eğmez!