Başkan Erdoğan müjdeyi verdi: Togg’a özel kredi sistemi! Togg kredisi faiz ve vade süresi ne kadar olacak?

Türkiye’nin yerli otomobili Togg ön sipariş süreci sonrası yollara çıkmaya başladı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Togg için Başkan Erdoğan kamu bankalarının (Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank) sunacağı yeni kredi sistemini duyurdu. Erdoğan, araç bedelinin yarısının karşılanacağının vurgusunu yaparak, vade ve faiz oranlarını açıkladı. İşte Togg kredisi faiz oranı ve detayları…

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Manisa Cumhuriyet Meydanı’ndaki mitingde açıklamalarda bulundu. Muhalefete “14 Mayıs’ta bunlara ‘bay bay’ deyin. Sandıkta bunlara hadlerini bildireceğiz. Bunların Tayyip Erdoğan’ı devirmek dışında bir amacı yok.” sözleriyle yüklenen Erdoğan, Togg’a ilişkin kredi müjdesini de duyurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kamu bankalarımız TOGG için araç fiyatının yarısı kadar tutara, 36 ay vade ve 0.99 faiz oranı ile kredi kullandıracak.” ifadelerini kullandı.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, yerli otomobil Togg için merakla beklenen kredi uygulamasını Manisa mitinginde açıkladı.

Başkan Erdoğan vade süresi ve faiz oranlarını da duyurarak, araç bedelinin yarısına kadar kredi verileceğini kaydetti.

TOGG İÇİN 36 AY VADEYLE 0,99 ORANDA KREDİ İMKANI

Togg üzerinden konuşmasını sürdüren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kamu bankalarımız Togg için araç bedelinin yüzde 50’si tutarında 36 ay vadeyle 0,99 oranda kredi kullandıracaklar. Yani 1 puan. Ziraat Bankası böyle bir destek verip 36 ay vade ile bu krediyi kullandıracak ve Togg satışlarını bu şekilde yapacaklar.

Bunların verdikleri sözlerden tuttukları var mı? Yok. Tutmadıkları bu sözlerin hesabını millete verdiler mi? Bugün de aynısını yapıyorlar. Ama daha vahimi ülkenin ve milletin egemenliğini, huzurunu, elindeki tüm kazanımlarını tehlikeye atacak pazarlıklara girişmiş durumdalar. Bu pazarlıklar yüzünden 14 Mayıs seçimleri, ülkemizin sadece 5 yılındaki değil, çeyrek asrındaki, yarım asrındaki bir yol ayrımına dönüşmeye başladı. Buradan CHP’ye ve onunla yol yürüyen ve gönül vermiş kardeşlerime sesleniyorum. Kendinizin ve evladınızın geleceğini, bu 7’li kavga masasına emanet eder misiniz? Ülkenizin güvenliğini, huzurunu, akıbetini, kendi deyimleriyle kumar masasına emanet eder misiniz? Buradan milletimin tüm fertlerine sesleniyorum. Hanımlar; bakkala süt almaya bile göndermeyeceğiniz birine ülkeyi emanet edebilir misiniz? Beyler; dükkanınızı, atölyenizi, tezgahınızı 5 dakika bırakamayacağınız birine ülkeyi emanet edebilir misiniz? Gençler; dersinize yardım etse verdiği bilgilerin doğruluğuna şüphe ile bakacağınız birine kendi geleceğinizi teslim edebilir misiniz? Çiftçi kardeşim; önüne 5 keçi katsanız akşama hepsini kaybedip geleceğini bildiğiniz birine ülkenizin geleceğini teslime edebilir misiniz? İşveren kardeşim; kendi müessesenizde vasıfsız eleman olarak dahi çalıştırmayacağınız birine ülkenin geleceğini emanet edebilir misiniz? Emekli kardeşim; oturduğun apartmana yönetici olarak seçmeyeceğin birine ülkenin geleceğini emanet edebilir misin? İşte bunun için 14 Mayıs’ta tercihimizi doğrudan yana yapmalıyız” diye konuştu.