En büyük zenginlik sağlık… Gerisi yalan!

Hayat bazen sürprizler yapabiliyor. Ben ve 35 yıllık hayat arkadaşım, çocuklarımın annesi sevgili eşim, son bir ayda çok büyük sağlık sorunları ile karşılaştık.

Fedakar ve cefakar yol arkadaşım her ay 15 gün yanımızda, 20 gün Trabzon’da anne ve babasının bakım ve ihtiyaçlarını gidermek için uçakla yine köyüne gitti, fakat köyde 24 saat sonra kendisi sağlık sorunları yaşayarak Trabzon’da acil olarak hastaneye kaldırıldı.

Bende haberi alır almaz hemen kızımla beraber hiç vakit kaybetmeden Karadeniz yollarına düştük.

Uzun ve yorucu bir yolculuğun ardından Trabzon Kaş üstünde bulunan devlet hastanesine vardık. Eşimin hastalığı hakkında detaylı bilgiler aldım. O gün hiç dinlenmeden akşama kadar hastanede kaldıktan sonra eşimin eniştesinde kalmak için kızımı annesinin yanında refakatçi olarak bırakıp ayrıldım.

Gece sağlıklı olarak uyuduğum sabah namazı için sağlıklı olarak kalktığım namazdan hemen sonra şiddetli karın ve böbrek ağrı ve sancıların dayanılmaz bir hal aldığı bir süreç yaşamaya başladım. Misafir olduğum enişteye hemen haber vererek evden ayrıldım.

Rahatsızlığımın dayanılması gittikçe zorlaşmasına rağmen, hem araba kullanıyorum hemde hastanede eşimin yanında bulunan kızımı telefon ile arayarak yedinci katta bulunan odadan alt kattaki acile inmesini ve beni karşılamasını söyledim. Ve hastaneye ulaştığımda hemen serum ve ağrı kesici ilaç tedavisi uygulamaya başladılar, fakat tetkikler içinde hasta arabası ile dolaştırıyorlardı, serum bitti ama ağrılarım hiç kesilmemişti ta ki hemşire tarafından vurulan iğneye kadar ondan sonra sanki o rahatsız olan ben değilmişim gibi oldum.

Acil serviste yapılan ultrason, tomografi ve tahliller sonucu safra kesemde taş ve polip olduğu söylendi. Uzman doktor tarafıma, yapılan tetkikler neticesinde en kısa zamanda ameliyat olmam gerektiğini belirtti, bende kendisine en kısa zaman ne zaman diye sorduğumda hemen şimdi cevabını aldım.

Tabii böyle bir şey beklemediğim için bende soğuk bir duş etkisi oluşturdu.

Daha sonra eşimin yanına gittim ve istişare ederek tedavimize İstanbul’da devam etme kararı aldık.

Eşimi sorumlu doktorla görüşerek taburcu ettirdim, vakit kaybetmeden yola çıktık ve tedavimize Esenler MEDİPOL Üniversitesi Hastanesi’nde Gastroentoloji Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Enver Akbaş tarafından Endoskopi ve Kolonoskopi başladık, şimdi Çapa’da devam ediyoruz.

Sevgili hayat arkadaşım çocuklarımın biricik annesi vefakar ve cefakar güzel insana Rabbim acil şifalar versin inşallah.

Bende Esenler MEDİPOL Üniversitesi Hastanesi’nde başladığım sağlık taramasından sonra Trabzon’da konulan teşhis ile burada ki teşhislerin birebir örtüşmesi sonucu vakit kaybetmeden ameliyat olmaya karar verdim. Çünkü muayeneden ve tahlillerden sonra Genel Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Mehmet Şehitoğlu gibi samimi ve değerli bir insana güvendiğim için tabiki ameliyatımın da kendisi tarafından yapılmasını istedim. Bağcılar MEDİPOL Üniversitesi Hastanesi’nde başarılı bir ameliyatla sağlığıma kavuştum.

Bu süreçte gerek eşimin gerekse benim tedavimde her türlü yardımlarını esirgemeyen Esenler MEDİPOL Üniversitesi Hastanesi Baş Hekimi Yrd. Doç. Dr. Necdet Özçelik‘e, Genel Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Mehmet Şehitoğlu‘na, Gastroentoloji Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Enver Akbaş’a, Kurumsal Satış Müdürü Kadir Dilsiz‘e, Medikal fiyatlandırma uzmanı Tuğçe Yıldız’a ilgi ve alakalarından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum.

Bu arada gerek hastaneye gelerek gerekse Telefonla, Sosyal Medya’dan veya bizzat evime gelerek geçmiş olsun dileklerinde bulunan tüm dostlarıma teşekkür ediyorum.