ESDEF terörü lanetledi

Esenler Dernekler Federasyonu Başkanı Cuma Helvacı ve Yönetim kurulu üyeleri, İstanbul İstiklal Caddesi’nde yaşanan terör saldırısında şehit olan vatandaşları anısına karanfil bırakıp dua ederek teröre tepki gösterdi.

Esenler Dernekler Federasyonu Başkanı Cuma Helvacı, “Esenler Dernekler Federasyonu olarak Taksim’de 6 kişinin şehit olup 81 kişinin yaralandığı kahredecesi PKK terör örgütünü lanetleyip rahmeti rahmana kavuşanlarımıza Allah’tan rahmet tüm yaralılarımıza acil şifa ve geçmiş olsun” dedi.

TERÖRÜN HER TÜRLÜSÜNÜ LANETLİYORUZ

Helvacı, bu tür acıların bir daha yaşanmaması ve son bulması için; “Terörün her türlüsünü lanetliyoruz. Ülkemizin, Milletimizin, yanında olmaya devam edeceğiz. Allah bir daha böyle acılar yaşatmasın diyerek karanfil bırakıp dua edip teröre tepki gösterdi.”

EMPERYALİSTLERİN OYUNU!

Esenler Dernekler Federasyonu Başkan Yardımcısı Üzeyir Oruç; “Şu iyi bilinmelidir ki terörle mücadele, milletimizle teröristlerin ve onlara destek verenlerin mücadelesidir. Türkiye’nin gelişmesinden rahatsızlık duyan küresel güçlerin böl, parçala, sömür anlayışının birer oyunu olduğunu söyledi.”