ESDEF üyesi dernekler iftarda buluştu!..

Esenler Rize ve Kırşehir derneğinin düzenlediği iftar programı Esenler Rize’liler derneğinde gerçekleşti. İftar yemeğine ESDEF’in kurucu başkanları ve üye dernek başkanları ile basın mensupları katıldı. İftar programının ana gündemi adaylar ve ESDEF’in önümüzdeki günlerde yapılacak kongresi konuşuldu. 

KAHVECİ: İFTARDA SİZLERLE OLMANIN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUM

İftar programında konuşan Esenler Rizeliler Dernek Başkanı Süleyman Kahveci, “Bugün verdiğimiz iftarımıza katılım sağlayan siz değerli misafirlerimize teşekkür ederim. Nasıl acılar paylaşıldığında azalırsa, sevinçlere ortak olunduğunda mutlu oluyorsak iftarımızı da sizlerle paylaşmanın onurunu yaşıyoruz. Evet, büyük acılar yaşadığımız, yüreğimizi yakan bir depremden sonra bu programda bir araya geldik. Ama bizler deprem bölgesini ve oradaki insanlarımızı unutmadık, Rizeliler derneği olarak deprem bölgesinde de iftar sofralarımızı kurup lokmalarımızı paylaşmaya devam ediyoruz. 

Dernekler önemli sivil toplum kuruluşlarıdır. Deprem bölgesinde derneklerin yaptığı faaliyetlerle, verdikleri hizmetlerle bunu gösterdiler. Önümüzde Esenler’in en STK’sı olan ve kurucusu olmaktan onur duyduğum ESDEF’in kongresi var, kongrenin tek adayla yapılmasını arzu ediyor ve şimdiden hayırlı olmasını diliyorum. Bizleri kırmayıp davetimize icabet eden STK başkanlarımıza. Üyelerimize gönülden hizmet edenlere ve değerli yönetimimize teşekkür ediyorum.” dedi. 

SARGIN: BAŞKANLIĞA ADAYIM, SİZLERDEN DESTEK BEKLİYORUM

ESDEF eski yöneticilerinden Trakya Balkan Rumeli Türkleri Derneği Başkanı Kemal Sargın yaptığı konuşmada, “Üyesi olmaktan gurur duyduğum Esenler Dernekler Federasyonun (ESDEF) kongresinde adayım. Bugün bizleri iftar sofrasında ağırlayan Esenler Rizeliler dernek Başkanımız Süleyman Kahveci’ye, bizlere bu güzel sofrayı hazırlayan emekçi kardeşlerime ve dernek yönetimine teşekkür ederim.  Benim dernekçilik anlayışımda biat yok, siyaset yok, mensubu olduğum kuruma ve halka hizmet anlayışı var.  ESDEF çok kültürlülüğü ve büyük birlikteliği, bir arada birlik içinde yaşama kültürünü yaşatmak için kurulmuş bir kuruluştur.  2 dönem yönetimlerinde görev yaptığım bu büyük kurumun kongresinde adayım ve sizlerden destek bekliyorum” dedi.

KAPLAN: ÖNEMLİ OLAN HİZMET YARIŞI

Gelecek Partisi Esenler İlçe Başkanı ve ESDEF kurucu Başkanı Mustafa Kaplan, “Bizlere bu güzelliği yaşatan değerli Rizeliler Dernek Başkanı Süleyman Kahveci’ye ve dernek yönetimine teşekkür ederim. Önümüzdeki günlerde kurucu dernek başkanlığını yaptığım Esenler Dernekler Federasyonu’nun kongresi var. Ben yaşamım boyunca bölünmeye hep karşı duruş sergiledim. Ayrı ayrı yapılaşmalara ve kutuplaşmalara karşıyım. Keşke aday olan arkadaşlarımız burada olsaydı, bizde üstümüze düşeni söyler o hasretlik duyduğumuz birlikteliğin sağlanması için elimizden geleni yapardık. Gönlümüz kongrede el ele kol kola ortak bir adayın çıkması. Önemli olan hizmet yarışını  daha üst seviyelere taşımaktır” dedi.

ARKAN: SEÇİME TEK LİSTE OLARAK GİDİLSİN

Esenler Ortopedik Engelliler dernek başkanı Aziz Arkan iftarda yaptığı konuşmada ESDEF’in başkanlık seçiminde tek liste ile girilmesini iki aday olursa her ikisinin yönetimine isim vermeyeceklerini buna rağmen yönetimde yer almak isteyen arkadaşız olursa üyelikten çıkaracağını söyledi.
İftar programına katım sağlayan Esenler Yerel Basın mensupları 7/24 Esenler Haber Gazetesi İmtiyaz Sahibi Hüseyin Koç, Esenler Gündem Gazetesi İmtiyaz Sahibi Gazetesi Sait Yılmaz ve muhabir Cemil Öztürk, Gazete Esenler İmtiyaz Sahibi Hasan Gürsoy ve Yazan Ahmet Kurt, Son Dakika Esenler Gazetesi İmtiyaz Sahibi Suat Türkoğlu katılım sağladılar. İftar programında yaptıkları hizmet ile çok büyük emeği geçen Esenlerimizin tanınmış iş insanları Mert Emlak Gayrimenkul sahibi Murat Kayaalp ve Mesut Emlak Gayrimenkul sahibi Mustafa Kaya’ya teşekkür derim.