Esenler Sinoplular Derneği’nden Kan Bağışı

Kızılay ile iş birliği yapan Esenler Sinoplular Derneği kan bağışı kampanyası düzenledi. Kan bağışı konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen kampanya kapsamında, dernek üyeleri ve vatandaşlar kan bağışında bulundu.

Kanın acil değil sürekli bir ihtiyaç olduğu gerçeğinden hareket eden Esenler Sinoplular Derneği, Türk Kızılay’ı Çapa Kan Merkezi işbirliği “Hayat Kurtarmak Çok Güzel” kampanyası hakkında açıklamalarda bulunan Esenler Sinoplular Derneği Başkan Yardımcısı Sadi Kapısız, “1992 yılında kurulmuş olan derneğimiz milletimizin hassas olduğu değerlere sahip çıkan toplumsal sorumluluklarını üyeleri ile birlikte yerine getirmeye çalışan Esenlerimizin güzide bir yardımlaşma derneğidir. Dernek olarak her sene düzenli olarak Ata Spor’u Güreş’i yaşatmak için 25 senedir Kara Kucak güreşleri yaptırmakta yine 28 senedir düzenli olarak birlik ve beraberlik amaçlı kültürel etkinliklerin ön plana çıktığı piknik ve şölenler düzenlemekte her sene Mart ayında Şehitler Haftası’nda şehitlerimizi anmak için organizasyonlar yapmaktadır.

Bütün bu faaliyetlerini devam ettiren derneğimizin en önemli etkinliklerinden biri de Kızılay’a kan bağışıdır. Bu senede 26 Ocak 2020 tarihinde dernek merkezimizde kan bağışını gerçekleştirdik. Destek olan tüm dostlarımıza şükranlarımızı sunuyor, bu hizmetleri haber yaparak destek olan Esenler GÜNDEM internet sitesi sahibi Sait Yılmaz beye teşekkür ederiz.”