Esenler’de “Filistin Gecesi” düzenledi

Esenler Belediyesi, 7 Ekim’den bu yana İsrail’in akıl almaz soykırımlarıma maruz kalan Gazze’de yaşananlara dikkat çekmek amacıyla “Filistin Gecesi” düzenledi. Programda konuşan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, “Bu yaşananlar bize yiğit ve onurlu Müslüman nasıl olunur onu gösterdi” dedi.

Esenler Belediyesi, Ramazan ayının 13. gününde, Dörtyol Meydanı’nda bulunan etkinlik alanında “Filistin Gecesi” programı düzenledi. Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, İHH Esenler Şube Başkanı Surur Çelebi, siyasi parti ve STK temsilcileri ile çok sayıda vatandaşın katıldığı gecede, eller semaya Gazze’de yaşanan zulmün bir an evvel dinmesi için kalktı. Program, Yusuf Akgül’ün Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

BU ZULME ARŞ DAYANMAZ

Programda konuşan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, “Gazze ve Filistin hepimizin yüreğinde istisnai bir yere sahip. Bu toprakların sakinleri ve bu toprakların çocukları Filistin davasını kendilerine büyük bir dava olarak addetmiştir. Filistin, mücadele etmeyi kendisine bir dava görmüş yürekli insanlarla doludur. Kudüs meselesi insanlığın gündemine ne zaman düştüyse bu toprakların da her zaman gündemi olmuştur. 7 Ekim’den sonra insanlığımızdan utanacağımız bir süreci yaşadık. Orada bombaların altında hayatlarını kaybeden çocukları görünce ‘Galiba kıyamet kopacak’ dedim. Çünkü bu zulme arş dayanmaz. Bu zulüm karşısında arş titrer. Yiğit ve onurlu Müslüman olmak nasıl bir şeymiş biz bunu da gördük” diyerek sözlerini şöyle sürdürdü:

“Biz Gazze ile kardeş belediyeyiz. Gazze’nin sokaklarını bizim gönderdiğimiz araçlar uzun yıllar boyunca temizlediler. 7 Ekim’den sonra iki adet ambulans gönderdik. Şu an hala orada hizmet veriyor. Her Filistinli şuna inanır ki bir gün Abdülhamit’in torunları gelecek ve Filistin’i, Aksa’yı özgürleştirecek. Kudüs’ün, El Aksa’nın bizim davamız olduğunu çocuklarımıza anlatmaya devam edeceğiz. Asla unutmayacağız.”

SİYONİZMİN DAMARLARINI KESECEĞİZ

İHH Esenler Şube Başkanı Surur Çelebi ise “Bugün Esenler için tarihi bir gün. Davutpaşa Caddesi’nin bir ucundan diğer ucuna kadar insan seli oluşturduk. Bugün burada Kudüs’e, Mescid-i Aksa’ya yapılan zulmü haykırmaya devam edeceğiz. Birileri şehit olurken birileri bu zulmü duyurmalı. Elimizden ne geliyorsa onu yapmaya gayret etmeliyiz. Ne yapıp edip Siyonizmin damarlarını keseceğiz ve onları tarih sayfasından sileceğiz. Bu bizim azmimizle olacak bir şeydir. Varşova’da, Washington’da, Brüksel’de milyonluk mitingler yapılırken burada binler iki binler yürüyemez. Biz Osmanlı’nın evlatları olarak bize yakışanı yapacağız ve İsrail’e gerçek Osmanlı tokadını buradan atacağız” ifadelerini kullandı.