Göksu: Borçlanmak ne zamandan beri güzel haber oldu?

İBB AK Parti Grup Başkan Vekili M. Tevfik Göksu, İBB Meclisi’nde, Ekrem İmamoğlu’na ”İstanbulluların ulaşım, deprem, su ve çevre sorunları için harcanması gereken 127 milyar TL nerede?” diye sordu. Göksü, İmamoğlu’ndan cevap alamadığı bu soruyu sosyal medya hesabından paylaşarak bir kez daha gündeme getirdi.

İBB 2024 yılı bütçesinin görüşüldüğü İBB Meclisi’nde CHP’li İBB yönetimi ve Başkan İmamoğlu’nu topa tutan AK Parti Grup Başkanvekili M. Tevfik Göksu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla da İmamoğlu’nun güzel bir haber olarak duyurduğu yeni bir borçlanmayı ‘Pes doğrusu’ diye eleştirdi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu sosyal medya hesabından İBB’nin yeni bir borçlanmasını güzel bir habermiş gibi duyurdu. İBB Başkanı seçilmeden “Borçlanmaktır ihanettir” diyerek göreve gelen İmamoğlu paylaşımında, “Türkiye’de yerel yönetim olarak ilk Yeşil Tahvil ihracını İBB yaptı. 715 milyon USD tutarındaki Yeşil Tahvilini Londra Borsası’nda ihraç ettik. Bu geliri metro projelerinin finansmanında kullanacağız. İBB’ye olan güven artıyor, ülkemiz kazanıyor. İstanbul’a hayırlı olsun” dedi.

GÖKSU: PES DOĞRUSU! DİYEREK TEPKİ GÖSTERDİ

İBB AK Parti Grup Başkanvekili M. Tevfik Göksu ise İmamoğlu’nun bu paylaşımına yine sosyal medya hesabından cevap verdi. Göksu, paylaşımında İBB’nin borç batağına sürüklenmesinin endişe verici boyutlara ulaştığına dikkat çekerek şu ifadelere yer verdi:

Pes doğrusu! Ne zamandan beri borç almak güzel haber oldu? Hani borçlanmak İstanbul’a ihanetti? Bu yönetimin İBB’yi altından kalkılamaz bir borç batağına sürüklemesi endişe verici boyutlara ulaştı. Başka şeyleri finanse etmek için; hayata geçirmedikleri, sadece algı yaptıkları projelerin adını öne sürerek sürekli borçlanıyorlar ve bunu marifet gibi takdim ediyorlar. Oysa rengi “yeşil” olsa da borç borçtur!.