Kocaman, Yerel Basın ile kahvaltıda buluştu

Esenler Belediye Başkanlığı Basın ve Yayın Danışmanı Burhan Kocaman, Esenler Yerel Basın emekçileri ile Esenler Kültür Merkezi’nde kahvaltılı toplantıda bir araya geldi.

Esenler Belediyesi Başkan Danışmanı Burhan Kocaman, yerel basınla kahvaltıda bir araya geldi. Samimi bir ortamda gerçekleşen toplantıda Kocam önemli açıklamalarda bulundu.

”ESENLER İÇİN BİRLİKTE ÇALIŞACAĞIZ”

Toplantıda konuşan Kocaman, Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’nun  Yerel Basın ve 8 mahalleyle kendisini sorumlu danışman olarak görevlendirdiğini hatırlatarak, “Arkadaşlar ben sizlerin yaptığı haberleri takip ediyorum, önemli bulduğum konuları değerlendirerek nerde bir eksiklik varsa gerekli müdahaleyi yapıyorum. Sizlerin ne kadar zor şartlarda çalıştığını, sizlerin bu görevi samimi duygularla ve Esenler’e hizmet anlayışı içinde yaptığınızı biliyorum. Bundan sonra sizlerle İlçemiz için birlikte çalışacağız. Sizlerin sorunları varsa bizleri arayarak çözümlerini birlikte halletme kararlılığındayız. Haber alma konusunda ve belediye çalışmalarında yaptığınız haberlerin daha geniş ve bilgiye, belgeye dayanır bir şekilde olmasına yardımcı olmak için bizlerin görüşlerini almanız yönünde her türlü desteği, bilgiyi vermeye hazırım. Karşılıklı diyalogla Esenlerimize hizmet yapmaya ve halkımızın ne gibi sorunu varsa o sorunları birlikte çözelim. Sizler sorun bizler cevap verelim” dedi.

”BİZ HEP BİRLİKTE ESENLERİZ”

Bu tür toplantıları sık sık yapmayı hedeflediğini söyleyen Kocaman daha sonra özetle şunları kaydetti: “Bakınız çok önemli, insan hayatını tehdit eden bir vaka ile karşı karşıyayız. Belediye başkanımız ve tüm personelimiz bu süreçte olağanüstü bir gayretle vatandaşlarımızın hizmetinde oldu. Sokakların sesini duymak ve o sokakların dertlerini duyurmak da en büyük yardımcımız sizlersiniz. Belediyemiz bu süreçte 60 bin aileye ulaşarak yardımda bulundu, Kaymakamlığımız aynı şekilde halkımızın hizmetinde oldu. Kızılay birçok aileye yardımlar ulaştırdı. Hayırsever yurttaşlarımız ise gönüllerinden geldiğince, halkımızla el ele vererek bu süreçte sosyal yardımlaşmanın gerekliliğini yaptı.  Önümüzdeki günlerde Esenler’in imar sorunu, kentsel dönüşüm konusunda ve askeri alanla ilgili nasıl çalışmalar yaptığımızı sizlere detayları ile anlatacağım. Kimlerin ne gibi sorunu varsa bizler o sorunları el ele verdiğimizde çözebiliriz. Karşılıklı sevgi ve saygı kuralları içinde olursak çözemeyeceğimiz sorun yok. Biz Esenlerliyiz, biz Esenleriz”.