Saadet Partisi’nin Esenler Belediye Başkan adayı İbrahim Bitiş

Saadet Partisi Adem Baştürk Kültür Merkezi’nde Esenler Belediye Başkan adayı olarak İbrahim Bitiş’i açıkladı.

Açılış konuşmasını Saadet Partisi Esenler İlçe Başkanı Ergün Yalçınkaya yaptı.

Yalçınkaya, yeniden milli görüş belediyeciliğini geleceğini liyakatlı kadroların adam kayırmaların her türlü israfın önüne geçeceklerini belirtilerek kazanacağız kazanacağız kazanacağız dedi.

31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde beklerken partiler de Saadet Partisi Esenler Belediye Başkan adayını büyük bir katılımla açıkladı.

Saadet Partisi Esenler Belediye Başkan adayı ilçeyi çok yakından tanıyan İbrahim Bitiş oldu.

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Ömer Faruk Yazıcı, Esenler adayını şu ifadelerle duyurdu:

İbrahim Bitiş, Esenler’e hayırlı olsun!

Yıllardır ihmal edilen Esenlerimizi hak ettiği noktaya taşıyarak en güzel hizmetleri yapacağız. Esenler; yoksulluğun değil zenginliğin kenti olarak anılacak. Adayımıza ve teşkilatımıza başarılar diliyorum.

Haydi Bismillah…

Adayı tanıtım programına CHP Esenler İlçe Başkanı Cemal Kaya, Gelecek Partisi İlçe Başkanı Mustafa Kaplan, Yeniden Refah Partisi Esenler İlçe Başkan Yardımcısı Fatih Altaş, Saadet Partisi Arnavutköy İlçe Başkanı Münir dinler, Deva Partisi Esenler İlçe Başkanı Aslan Aslan, DP İlçe Başkanı Satılmış Kandemir, ESDEF Başkanı Üzeyir Oruç, Esnaf Odası Başkan Yardımcısı Soner Karabulut, Mardinliler Dernek Başkanı Hüseyin Gönenç, İstanbul Esenler Yozgat’lılar Dernek Başkanı Halil Lalek, Esenler Ortopedik Engelliler Dernek Başkanı Sümeyye Kaya, Fevzi Çakmak Mahalle Muhtarı Turgay Özer, Esenler yerel basın mensupları Esenler Gündem gazetesi sahibi Sait Yılmaz, 7/24 Esenler Haber gazetesi imtiyaz sahibi Hüseyin Koç, Gazete Esenler gazetesi imtiyaz sahibi Hasan Gürsoy, Litros Haber gazetesi sahibi İsmail Danış katılım sağladılar.

İBRAHİM BİTİŞ KİMDİR?

İbrahim Bitiş 1958 yılında Kosova’da doğdu. Daha sonra alesiyle birlikte Türkiye’ye göç ederek İstanbul’a yerleşti. İlk ve orta öğrenimini Esenlerde, lise eğitimini de Pertevniyal Lisesi’nde tamamladı. Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Öğrencilik hayatının yanında çeşitli futbol kluplerinde forma giydi. 1976 yılında Milli Selamet Partisi Gençlik Kolları’na katılarak siyasete atıldı. 1983-1989 Refah Partisi Bakırköy İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği ile Esenler Bölge Başkanlığı, 1989-1992 Esenler MGV Başkanlığı, 1992-1993 Refah Partisi Güngören İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği, 1993-1998 yılları arasında da Refah Partisi Esenler İlçe Başkanlığı’nda görev yaptı. Bunun yanında 28 Mart 2004 yılında yapılan seçimlerde de Esenler Belediye Başkan Adayı oldu. Ayrıca Saadet Partisi İstanbul İl Yönetim Kurulu’nda da vazifelerde bulundu. Öte yandan evli ve 3 çocuk babası olan İbrahim Bitiş, özel bir şirkette yönetici olarak çalışmaktadır.