ESDEF, Esenler’i Yönetenleri Kahvaltıda buluşturdu

ESDEF’in (Esenler Dernekler Federasyonu) düzenlemiş olduğu “Esenler’de birliğimiz, kardeşliğimiz daim olsun” temalı kahvaltı programına katılım çok yoğun oldu.

Esenler Dernekler Federasyonu’nun “Esenler’de birliğimiz, kardeşliğimiz daim olsun” kahvaltı programına, Esenler Kaymakamı Süleyman Özçakıcı, Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Abdulkadir Şengör, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan, CHP Esenler İlçe Başkanı Cemal Kaya, Yeniden Refah Partisi Esenler İlçe Başkanı Mahmut Okudan, Gelecek Partisi Esenler İlçe Başkanı Mustafa Kaplan, Saadet Partisi Esenler İlçe Başkanı Ergün Yalçınkaya, DEVA Partisi Esenler İlçe Başkanı Ahmet Yöney, Esenler Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü Mehdi Daş, Tapu Müdürü Faruk Teksin, Nüfus Müdürü Kadem Varol, Esenler Tarım Müdürü Turgut Şişman, Vakıf Müdürü Dilek Karataş, Esenler İlçe Sağlık Müdürü Eşref Kaya, İstanbul Valiliği Sivil Toplum İl Müdürlüğü Bayram Ali Çakıroğlu, Esenler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Şükrü Şahin, Medipol Üniversitesi Esenler Hastanesi Kurumsal Pazarlama sorumlusu Kadir Dilsiz, Fevzi Çakmak Mahallesi Muhtarı Turgay Özer, Turgut Reis Mahallesi Muhtarı Mustafa Güven, Tuna Mahallesi Muhtarı Mehmet Doğan, Yavuz Selim Mahallesi Muhtarı Recep Yavaş, Davutpaşa Mahallesi Muhtarı Abdullah Pehlivan, Fatih Mahallesi Muhtarı Recep Gülyüz, Nene Hatun Mahallesi Muhtarı Arif Gayran, Mimar Sinan Mahallesi Muhtarı Sali Mülazımoğlu, Havaalanı Mahallesi Muhtarı Ahmet Aslan, Oruç Reis Mahallesi Muhtarı Murat Ateş, Esenler Rizeliler Dernek Başkanı Süleyman Kahveci, siyasi partilerin temsilcileri ve STK’lar katılım sağladı. 

Toplantının organizasyonunu yapan Eseneler Dernekler Federasyonu Başkanı Üzeyir Oruç’un davetlilere teşekkür konuşmasında “Esenler’de birliğimiz, kardeşliğimiz daim olsun” mesajı ile program başladı.

Daha sonra konuşan Esenler Kaymakamı Süleyman Özçakıcı, “Esenler artık benim evim ve göreve başlayalı bir ay oldu, bugün burada karşılaştığım dostluk ve beraberlik beni mutlu etti. Bu etkinliklerin devamını diliyorum. Bizlere her zaman lazım olan birlik ve beraberliktir, sizlerin bunu sağladığınızı görüyorum. Bakınız bizler birlik olursak, beraberlik içinde yaşarsak diri oluruz, güçlü oluruz. Bizim birlikteliğimiz olduğu müddetçe her şeyin üstesinden geliriz. Hepimizin görevi Esenler’e hizmet yapmak, herkesin huzur ve güvenini sağlamaktır. Bu güzel etkinliği düzenleyenlere ve emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi. 

ESDEF kurucu Başkanlarından Süleyman Kahveci: Bizleri bugün bir araya toplayan Başkanımız Üzeyir Oruç’a ve yönetimine teşekkür ederim. Bizlere bu güzel ortamın hazırlayıcıları olan kadın kollarımıza, çay servisi yapan, bu güzel sofraları hazırlayan emekçi üyelerimize şükranlarımı sunuyorum. Bakınız iyi günde ve kötü günde nasıl bir araya geliyorsak, normal zamanda da bir arada olabilmenin mesajını ESDEF olarak vermek istedik. Siyasetten iş adamına herkesi bir arada görebilmek ve birlik beraberlik içinde sorunları konuşmanın da mümkün olduğunu burada gösterdik. Katılımcılara kısıtlı söz hakkı verdik, siyasilerimize kahvaltımızda söz vermedik. ESDEF’in siyasi bir kuruluş olmadığını, siyasilere eşit mesafede olduğunu ve siyaset yapılmamasını düşünerek böyle bir karar aldık. Eksiğimiz, yanlışımız varsa herkesten özür dileriz, katılan herkese teşekkür ederiz dedi.