Esenler Belediyesi’nden haşere ve hijyen ile mücadele

Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Osman Gökçebaş, mahalle muhtarlarıyla bir toplantı düzenleyerek Esenler’de yürütülen ilaçlama çalışmalarıyla ilgili bilgilendirme yaptı. Mahallelilerin talepleri dikkate alınarak başlatılan çalışmaların tüm hızıyla devam edeceği bildirildi.

 

Esenler Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıda, Esenler’de halk sağlığını tehdit eden ve insanlara bulaşabilecek hastalıkların oluşması ve yayılmasının önlenmesi amacıyla, çevre ve halk sağlığının korunması için ilaçlama çalışmalarına başlandığı bildirildi. Sivrisinek, karasinek, bit, pire, kene, tahta kurusu, hamam böceği, fare gibi canlıların sıtma, tifo, tifüs, sarı humma, ensefalit gibi hastalıklara sebep olarak insan sağlığını tehdit etmeyecek düzeyde tutulması için bilinçli ve bilimsel mücadele yöntemleri kullanıyor. Bu kapsamda Esenler’in her mahallesinde Ekim ayına kadar haftada iki kez uçkun ilaçlaması yapılacağı kaydedildi.

Mahalle muhtarları, zabıtadan da sorumlu Başkan Yardımcısı Osman Gökçebaş’a halı silkmeden, araç parkına, gürültü kirliliğinden trafiğe kadar mahallelerinde yaşadıkları sıkıntıları da aktardılar. Gökçebaş’ta not alarak kendisine iletilen konuların hepsi ile ilgileneceğini ve çözüme kavuşturacağını belirtti.

Esenler Belediyesi Zabıta Müdürü Mustafa Albayrak, Esenler Emniyet Müdürlüğü ile Koordineli olarak başlattığımız, Esenler halkının daha temiz ve güvenli şartlarda pazar yerlerine gelerek alışverişlerini yapabilmeleri için çalışma başlattıklarını belirterek, pazar yerlerinin hijyen, sağlık ve kalite şartlarını kontrol ederken, bütün pazarcı esnaflarının da HES kodu uygulamasını yaptıklarını söyledi.