Esenler Otogar’ında 14 Mayıs seçimi için biletler tükendi

Seçime 2 gün kala Esenler’deki 15 Temmuz Demokrasi Otogarı’nda yoğunluk yaşanıyor. Tüm Otobüsçüler Federasyonu Başkanı Mustafa Yıldırım, “Normal seferler dolmuş durumda, ilave seferler yapılmaya başlandı. Ağırlıklı olarak deprem bölgesinde bütün otobüsler dolmuş durumda. Deprem bölgesinde oy kullanacak insanlarda hareket daha büyük. Açık olan üniversitelerden de oy kullanmaya gelecek öğrenciler var.” dedi.

14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili Seçimleri’ne sayılı günler kaldı. Esenler Otogarı’nda seçime hazırlanıyor. Tüm Otobüsçüler Federasyonu (TOF) Başkanı Mustafa Yıldırım, seçim için bazı firmaların ek seferler koyduğunu ve asıl yoğunluğun perşembe, cuma, cumartesi günleri yaşanacağını belirtti.

“İLAVE SEFERLER BAŞLADI”

Yıldırım, ” İstanbul’dan şehir dışına çıkışlar bugüne kadar normaldi ama yarından itibaren bir hareket başlıyor. Normal seferler dolmuş durumda, ilave seferler yapılmaya başlandı. Anadolu’dan da İstanbul’a gelişler var. Ağırlıklı olarak deprem bölgesinde bütün otobüsler şu anda dolmuş durumda. Deprem bölgesinde oy kullanacak olan insanlardaki hareket daha büyük. Diğer şehirlerde de var ama deprem bölgesi daha yoğun, daha çok ilave sefer almaya başladı” dedi.

“DEPREMZEDELER OY İÇİN YENİDEN MEMLEKETLERİNE GİDİYOR”

Şehir dışından gelenler arasında öğrencilerin de olduğunu belirten Yıldırım, “Siyasi partiler de seçmenleri taşımak için otobüs kiraladılar. Pazartesi, salı, çarşamba hatta pazar akşamı da Anadolu istikametinden dönüşler olacak. Seçimle ilgili toplamda 5-6 günlük bir yoğunluk yaşanacak gibi görünüyor. Deprem bölgesinden göç eden insanların yeniden oy kullanmak için memleketlerine gitmeleri deprem bölgesindeki seferleri etkiliyor. Bakanlık fiyatları artık çok sıkı bir şekilde denetliyor. Ulaştırma Bakanlığı’ndan onaylanmamış fiyatı hiç kimsenin kullanma hakkı yok. Şu anda normal fiyatlar uygulanıyor. Petrol fiyatlarında düşüş yaşandı. Onun için firmalarımız böyle fırsatçılık yapacak durumda değil. Korsan taşımaya dikkat edilmesi lazım. Otogar dışından yapılan kayıt dışı seferlere dikkat etmek lazım” diye konuştu.