Esenler Trabzonlular Derneği muhtarlarla kahvaltıda buluştu

Esenler Trabzonlular Dernek Başkanı Zeki Yılmaz, “Fırtınalı havalarda Trabzon Derneği bir liman ama fırtına geçtikten sonra önünden transit geçilecek bir yer değildir” dedi.

Esenler Trabzonlular Derneği’nin her sene geleneksel olarak mahalle muhtarları ile düzenlediği kahvaltı programına katılım yüksek oldu. Samimi bir havada geçen kahvaltı programın ardından bir konuşma yapan Esenler Trabzonlular Dernek Başkanı Zeki Yılmaz muhtarlara sahip çıkıp, siyasilere tepki göstererek şöyle konuştu; “Öncelikle bu nazik davetimizi bizleri kırmayarak kahvaltı programımıza katılan tüm mahalle muhtarlarımıza şahsım ve yönetimim adına çok teşekkür ediyorum. Biz halkın gerçek temsilcileri olarak siyasileri değil, muhtarlarımızı görüyoruz. Çünkü dernekler siyasilerin fırtınalı havalarda ve seçimlerde ziyaret ettikleri yerlerdir. Seçim bittikten sonra hiç birisi bir daha uğramaz. Ama biz dernek olarak bu döngüyü kırmak istiyoruz. Trabzonlular Derneği olarak biz her zaman haklının ve garibanların yanında olduk, onlara destek olmaya çalıştık.”

Vefa İstanbul’da bir semt değildir

Başkan Yılmaz, “Siyasiler için fırtınalı havalarda Trabzon Derneği bir liman ama fırtına geçtikten sonra önünden transit geçiyorlar. Hiç kimse unutmasın Trabzonlular Derneğimiz önünden transit geçilecek bir yer asla değildir. Vefa sadece İstanbul’da bir semt değildir. Vefa insanın içerisinde olacak.

Ayrıca biz Esenler Trabzonlular Derneği olarak birçok okulumuza kütüphane yaptırdık. Şimdi ihtiyacı olan bir okulumuza daha kütüphane yaptırmak istiyoruz. Bu kütüphaneyi nereye yaptıracağımıza siz muhtar arkadaşlarımız ortak olarak karar vereceksiniz. Bunların yanı sıra önümüzdeki günlerde dernek olarak ihtiyaç sahibi ailelere giysi ve ayakkabı yardımı yapacağız. Daha önce olduğu gibi bu yardımları sizlerin aracılığıyla ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştıracağız” dedi.

Muhtar Gülyüz: Allah razı olsun

Esenler’deki tüm mahalle muhtarları adına bir konuşma yapan Fatih Mahalle Muhtarı Recep Gülyüz ise, “Zeki Başkanımızın nazik daveti üzerine bugün burada toplandık. Böyle bir programı organize ettiği için Esenler Trabzonlular Derneği ve Yönetim Kurulu’na ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Mahallelerimizle ilgili istişareler için bu tür organizasyonların devamını kendilerinden bekliyoruz. Ayrıca babası da Esenler’de muhtarlık yaptı. Kendileri gerçekten tam bir muhtar dostlarıdır. Hepimiz adına kendilerinden Allah razı olsun” diye konuştu.