Barış Manço kabri başında anıldı

Esenler Belediyesi Sanat Evi (ESEV)’de müzik eğitimi alan öğrenciler Anadolu rock müziğinin efsane ismi, şarkıcı, besteci ve söz yazarı Barış Manço’yu, vefatının 25. yılında kabri başında dualarla andı.

Kendine özgü müziğiyle gönül dünyamızda taht kuran Barış Manço, vefat yıl dönümünde Esenlerli öğrenciler tarafından kabri başında anıldı. 7’den 70’e herkesin severek dinlediği Manço’nun Kanlıca’da bulunan mezarını ziyaret eden gençler, Manço için dualar etti.

GENÇLER BARIŞ ABİLERİNİ UNUTMADI

Yazdığı şarkılar ve yaptığı programlarla ardında güzel izler bırakan Barış Manço’yu unutmayan gençler, onun eserleriyle büyüdüklerini söyleyerek programı çok anlamlı bulduklarını belirtti. Gençlerin Barış abilerine olan vefa borçlarını yerine getirdikleri için çok mutlu olduklarını kaydeden müzik öğretmeni Ayşe Kıtay,“Barış Manço sadece sanatçı olarak değil, kişilik olarak da ahlaki değerleriyle de çok iyi bir insandı. Düşüncesi, dili, ırkı fark etmeksizin herkesin kabul ettiği bir sanatçıydı. Kendisi geçmişten geleceğe büyük bir değeri ifade ediyor. Bu sebeple biz de gençlerimize onun hayata bakışından bahsettik ve unutturmamak için vefat yıl dönümünde ziyaret ettik” ifadelerini kullandı.